logo nasweb.sk Dnes je štvrtok, 25.Máj 2017, 03:14:11 hod.

Tvorba stránok

Potrebujete webovú stránku?
Prepadá sa Vám návštevnosť stránky?
Tvorca stránky sa neustále vyhovára, že nemá čas?
Máte aktuálnu a kompletnú analýzu konkurencie?

Vstupit

Servis počítačov

Napadol Váš počítač vírus?
Máte dostatočne zabezpečnú sieť?
Nekomunikuje externé zariadenie z počítačom?
Vymazali ste si dáta a potrebujete ich späť?

Vstupit

Počítačové školenia

Dodržiavate zásady správnej starostlivosti o počítač?
Potrebujete z počítača vyťažiť maximum?
Čo treba robiť, aby ste predišli napadnutiu vírusom?
Viete si správne nastaviť mailového klienta?

Vstupit

Kvalitné IT články

Ako zabrániť deťom prístup na zakázané stránky?
Forenzná analýza od A do Z.
Ako zistíte, prípadne odstránite vírus z počítača?
Operačný systém Windows. Horúce novinky a rady!

Vstupit
IT MAGAZÍN - Aktuálne články zo sveta počítačov

Ďakujeme Vám za hodnotenie článkov.


Aj týmto spôsobom prispievate k ich pravidelnej aktualizácii a zvyšovaniu kvality.

Hodnotenie kvality článku (Čím viac hviezd, tým lepšie hodnotený článok):
5 ***Celkové hodnotenie 5 z 1 hlasov.

 15.12.2014


system v policajnych vozidlach minv

Policajné vozidlá z pohľadu ITČo dokážu policajné vozidlá vybavené novým systémom?
  Od začiatku tohto roka je 780 policajných áut vybavených kamerovým systémom a softvérom, priamo napojeným na desiatky interných aplikácií Ministerstva vnútra.
  Softvér je taktiež prepojený s medzinárodnou databázou kradnutých vozidiel a dokáže počas jazdy určiť, či vozidlo nepochádza z trestnej činnosti na základe detekcie EVČ.
V prípade detekcie odcudzeného vozidla, hliadku automaticky informuje zvukový alarm vo vozidle. Takýmto spôsobom príslušník PZ dokáže okamžite označiť záznam, ktorému určí prioritu. To znamená, že pri dokazovaní skutočností, jediným tlačidlom môže vrátiť aktuálnu situáciu späť, bez potreby hľadania nahratého záznamu z archívu disku.
  Taktiež obsahuje podrobnú mapu rozmiestnenia policajných jednotiek.Aký hardvér a softvér + technické parametre sa používajú vo vozidlách PZ?
  HD kamera s rozsahom 85 stupňov, dokáže zaznamenávať bez straty kvality do max. rýchlosti 250km/hod. Týmto uhlom je možná detekcia aj vozidiel idúcich v protismere. Disponuje denným aj nočným režimom. Pripojenie na databázy je riešené online prostredníctvom mobilného pripojenia GPRS, 2ks SIM kariet s podporovanou 3G sieťou, prípadne WiFi. Prenos je uskutočňovaný komprimáciou údajov. Overovanie prebieha cez CISCO router prostredníctvom VPN, kde sa overí SIM karta, IP a MAC adresa. Zaznamenávané údaje sa uchovávajú nielen na šifrovanom HDD v automobile, ale sú v rovnakom čase odosielané na server ministerstva.

Zariadenie na uchovanie a prenos dát sa nachádza v kufri vozidla. Zariadenie je zabezpečené proti otrasom odpružením za pomoci 2,5“ gumových výstuh a ukotvené o nosnú časť vozidla.

Zariadenie disponuje operačným systémom Windows 7, 8GB RAM, pasívnym chladením, 1TB 2400ot. diskom s 128 bit. šifrovaním.

Dotykový 10,1“ monitor sa nachádza v prednej časti kabíny vozidla, umiestnený na palubovke.

Čítačka kariet umožní on-line kontrolu vodičských, občianskych, technických preukazov a pasov.

  V budúcnosti by mal pribudnúť zónový radar na meranie rýchlosti, platobný terminál na priamu úhradu pokút pomocou platobnej karty a detekcia majiteľov vozidiel neplatiacich výživné.

Na zverejnený článok sa vzťahuje autorské právo. Akékoľvek kopírovanie bez písomného súhlasu autora je zakázané! Článok nemusí korešpondovať s názormi čitateľov. Autor si vyhradzuje právo kedykoľvek, bez upozornenia a výlučne podľa vlastného uváženia zmeniť, alebo upraviť obsah článku, ako aj uskutočniť jeho zmazanie.   Autor tohto článku: © A.O.

Nahor stránky